Praca magisterska z ekonomii – temat krypotowaluty Bitcoin

Praca magisterska z ekonomii powinna   dotyczyć fascynującego nas tematu. Trudno we współczesnej ekonomii znaleźć bardziej fascynujący temat niż Bitcoin. Kryptowaluta ta dokonała prawdziwej rewolucji w ekonomii. Zmieniła ona sposób, w  jaki postrzega się obecnie pieniądz. Jej olbrzymi sukces obrazuje najlepiej wzrost jej wartości.

Niektórzy eksperci twierdzą, że jeden Bitcoin będzie wkrótce warty jeden milion dolarów. W poniższym artykule skupimy się na temacie tej kryptowaluty, z perspektywy pisania pracy magisterskiej.

Temat tego typu pracy może brzmieć “Dlaczego Bitcoin zrewolucjonizuje globalną ekonomię” lub “Dlaczego wartość Bitcoina będzie wynosić wartość X”. Pierwszy rozdział takiej pracy musi zawierać zagadnienia teoretyczne związane z Bitcoinem. Trzeba tu zdefiniować takie pojęcia jak kryptowaluta, Bitcoin, czy też Blockchain. Należy też tu opisać historię omawianej kryptowaluty. Twórca Bitcoina tworząc swoje dzieło, wzorował się po części na złocie. Innymi słowy, chciał on stworzyć cyfrowy odpowiednik złota. Należy więc tu przytoczyć również historię złota, jako środka płatniczego. Dobrze byłoby też dokonać porównania między złotem, a Bitcoinem.

Drugi rozdział powinien już zawierać konkretne badania. Jeśli twierdzimy, że Bitcoin dokona rewolucji w światowej ekonomii, to musimy przytoczyć tu konkretne dane. Jeśli twierdzimy, że wartość Bitcoina dramatycznie wzrośnie, to musimy przedstawić czynniki, które za tym przemawiają. Bardzo przyda nam się tu znajomość statystyki, a szczególnie zdolność do zbadania korelacji pomiędzy poszczególnymi zmiennymi.

Rozdział trzeci musi zawierać nasze podsumowanie oraz ewentualne refleksje. Tych ostatnich z pewnością można mnożyć. Niezależnie jaka będzie przyszła wartość Bitcoina, to z pewnością przejdzie on do historii światowej ekonomii. Dokonał on olbrzymiej rewolucji w nie tylko w globalnej gospodarce, ale również w ludzkiej mentalności. Można powiedzieć, że jest on odpowiedzią na skostniały i skorumpowany system współczesnej bankowości.

Praca magisterska z ekonomii, a Bitcoin. Podsumowanie

Z pewnością praca magisterska z ekonomii powinna ciekawić oraz dawać jakieś podstawy na przyszłość. We współczesnej ekonomii ciężko o bardziej fascynujący temat niż kryptowaluta Bitcoin. Wiążą się z nią nie tylko nowe opcje inwestycyjne, płatnicze, ale również…zawodowe. Obecnie dużo mówi się o tym, że programista, który umie tworzyć rozwiązania wykorzystujące Bitcoin, będzie rozchwytywany na rynku pracy.

Dodaj komentarz