Temat na pracę licencjacką z ekonomii – inwestowanie w srebro.

Pisanie prac licencjackich z ekonomii nie jest łatwą rzeczą. Wybór tematu często sprawia trudność. Warto czasami pójść za swoimi zainteresowaniami i pisać na temat, którym się żywo interesujemy. Takim tematem jest często (w przypadku ekonomistów) inwestowanie pieniędzy. Poniższy temat będzie dotyczył inwestowania w srebro. Temat ten jest bardzo ciekawy, ponieważ często mówi się, że “złoto i srebro to pieniądze Boga”. Nie można ich w żaden sposób wydrukować, przez co są one odporne na inflację. Przez większą część historii to właśnie metale szlachetne pełniły rolę środków płatniczych.

Praca licencjacka, która dotyczy tego tematu,  w rozdziale pierwszym powinna przytoczyć wszystkie definicje związane z teoretycznymi zagadnieniami związanymi z metalami szlachetnymi.  W tym rozdziale należy przytoczyć historię srebra jako środka płatniczego. Należy tu również wskazać, gdzie cena srebra jest ustalana i kto ją ustala.

W rozdziale drugim należy przedstawić wszystkie czynniki, które wpływają na wzrost lub spadek ceny srebra. Są to m.in. problemy z jego wydobyciem. Srebra na kuli ziemskiej jest ograniczona ilość. Z drugiej strony srebro jest metalem szlachetnym, które posiada największe zastosowanie we współczesnej technologii. Można je znaleźć w telefonach komórkowych, panelach słonecznych, komputerach itd. W tej pracy licencjackiej trzeba również zawrzeć informacje o unikalnych właściwościach srebra, które oczywiście mogą mieć wpływ na jego przyszłą cenę.

W rozdziale trzecim można pokusić się o przewidzenie ceny srebra w oparciu o dostępne informacje. Można też w tym rozdziale zawrzeć swoje refleksje odnośnie  do konkurencji metali szlachetnych i kryptowalut, ponieważ aspirują one do miana środka płatniczego. Można też tu wspomnieć o roli mody w inwestowaniu. Wśród inwestorów panuje często instynkt stadny, który często pompuje ceny danego aktywu, do strasznie wysokich poziomów.

Pisanie prac licencjackich z ekonomii – srebro.

Pisanie prac licencjackich z ekonomii to rzecz niełatwa, jednakże mając odpowiednią pasję i motywację – jest to o wiele łatwiejsze. Po napisaniu pracy licencjackiej z ekonomii na taki temat  posiada się bogatą wiedzę z zakresu inwestowania pieniędzy. Szczególnie w metale szlachetne. Taka praca licencjacka z ekonomii może nam pomóc w zmaganiach o pracę w doradztwie finansowym, obrocie metalami szlachetnymi lub banku.

Dodaj komentarz